Magia zapachu, fakty i mity

Zapachy na dobry sen – czy aromaterapia pomoże na bezsenność?

Na problemy z bezsennością skarży się coraz więcej osób w różnym wieku. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak negatywny wpływ na funkcjonowanie organizmu ma niedosypianie oraz jakie dalekosiężne skutki może za sobą nieść. Zastanawiasz się, jak znaleźć na to remedium? Co zrobić, aby przespać spokojnie całą noc? Na pomoc przychodzi aromaterapia na bezsenność, czyli grupa wyjątkowych zapachów, które utulą Cię do snu, zrelaksują i sprawią, że obudzisz się bardziej wypoczęty!

Czym jest aromaterapia na bezsenność?

Aromaterapia była chętnie wykorzystywana już w starożytnych cywilizacjach. Pozytywne cechy wynikające z zastosowania olejków eterycznych są znane już od wieków, jednak na przestrzeni ostatnich lat można zaobserwować duże zainteresowanie skupione wokół tego tematu. Udowodniono, że grupa specjalnych zapachów jest w stanie wpłynąć na nasze samopoczucie, a także odpowiednio nas nastroić. Olejki zapachowe wykorzystywane są również w celu leczenia różnych uciążliwych dolegliwości. Aromaterapia na dobry to sen może być więc traktowana jako alternatywny sposób leczenia bezsenności lub kuracja wspomagająca. Grupa określonych zapachów jest w stanie wpłynąć na zaburzenia fizjologiczne, a także pomaga rozluźnić się i uspokoić po stresującym dniu poza domem. 

Jakie olejki eteryczne na sen zastosować?  

Olejki eteryczne na sen - jak szybko zasnąć

Istnieje grupa specjalnych zapachów, które wykazują właściwości wyciszające, relaksujące i uspokajające. Do tego grona zalicza się znane i powszechnie stosowane zioła takie jak: rumianek czy melisa, które świetnie sprawdzą się w stanach pobudzenia nerwowego, rozdrażnienia, stresu, a także przy problemach z zasypianiem. Do kolejnej grupy można zakwalifikować olejki eteryczne na sen z lawendy, redukujące odczuwalny ból, a także polecane osobom, które cierpią na bezsenność z powodu chronicznych dolegliwości. Aromaterapia na bezsenność to również całą gama delikatnych zapachów drzewa sandałowego, jaśminu czy białej róży. Wymienione wyżej zapachy redukują stres, napięcie, a także pozwalają stworzyć w sypialni wyjątkowy klimat, który nastroi Cię do snu. Jeśli wieczorem mierzysz się z gonitwą myśli, nie możesz w pełni się wyciszyć, to specjalnie wyselekcjonowane zapachy na sen sprawią, że zasypianie nie będzie kojarzyć już więcej z obracaniem się z boku na bok i wizją liczenia baranków

Czy aromaterapia jest skuteczna na bezsenność?

Zapach może przynieść ukojenie, spokój, wprowadzić w stan euforii czy chwilę radości – wszystko zależy od doboru odpowiedniej nuty zapachowej. Aby zapach był jeszcze bardziej intensywny i równomiernie roztaczał się we wnętrzu, wykorzystuje się specjalne dyfuzory zapachu, które podłączone do gniazdka elektrycznego pozwalają na umieszczenie ulubionego olejku zapachowego i rozpylenie go w pomieszczeniu. Dzięki funkcjonalnym i profesjonalnym dyfuzorom aromaterapia na bezsenność jest niezwykle skuteczna i pozwala rozprawić się z tą dolegliwością.

Wybierz ulubiony zapach z grupy proponowanych kompozycji, zadbaj o odpowiednie klimat w sypialni, a także postaraj się nie korzystać z telefonu i komputera minimum godzinę przed położeniem się do łóżka. Stosowanie się do tych zasad poprawi jakość Twojego snu, a co za tym idzie… Twoje samopoczucie!

Zobacz wszystkie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.