AROMA MARKETING
uwodzenie zapachem

Aroma marketing to innowacyjne rozwiazanie na skuteczne wyróżnienie marki na rynku. Dzięki odpowiednio dobranej nucie zapachowej z łatwością zapadniesz w pamięć swoich klientów. Ich wizyta w twoim lokalu będzie się kojarzyć z czymś przyjemnym i ekskluzywnym. Miły zapach unoszący się w powietrzu kojąco wpłynie na samopoczucie odwiedzających, a ty wyraźnie odnotujesz większe zaangażowanie kupujących.

AROMA MARKETING

w sektorze handlowym

Ponad 70% wszystkich decyzji o zakupie podejmowanych jest w sklepie. By wpłynąć na decyzję kupujących, często firmy sięgają po odpowiednie narzędzia, aktywując określone bodźce klientów. Począwszy od specjalnie dobranej muzyki, poprzez łagodne oświetlenie, atrakcyjną aranżacją wnętrz, aż po zapach budujący pozytywną atmosferę. Wszystkie te czynniki mają zadanie pobudzać ludzkie zmysły. Kiedy ładnie pachnie, czujemy się lepiej i wydajemy więcej pieniędzy.

Odpowiedni zapach również tworzy odprężającą atmosferę, dzięki czemu klienci będą przebywać w lokalu znacznie dłużej, a tym samym wydawać więcej pieniędzy. Postrzeganie jakości marki jest często połączeniem czynników takich jak wygląd sklepu, klasa ludzi w nim przebywających, muzyka i zapach, które działają na nas podświadomie. Dodając bodziec aromamarketingu można w łatwy, sposób poprawić oczekiwaną przez klientów atmosferę. Nasze wysokiej jakości zapachy rozpylane przez profesjonalne urządzenia do aromamarketingu, nie tylko dodają indywidualności Twojej firmie, ale także stymulują decyzje zakupowe u Twoich klientów.

Możesz dowolnie wybrać zapach świeży, elegancki, relaksujący, pozytywny, lub też pobudzający, który wręcz będzie wzywał klientów do działania. Wybór odpowiedniego zapachu jest kwestią indywidualną, która powinna wynikać z znajomości swoich klientów jak i również świadomości ich oczekiwań. W aromatyzacji można skutecznie stosować zapachy, aby wywołać u klientów trwałe wrażenie, które później możemy wykorzystać w działaniach marketingowych. Liczne badania potwierdzają, że aromamarketing zapachowy generuje pozytywny związek klientów z marką, stymulując łagodniejsze postrzeganie ceny oraz jakości.

AROMA MARKETING

w branży HoReCa

Ekskluzywna atmosfera bycia mile widzianym to coś czego oczekują dzisiejsi goście obiektów HoReCa. Obecnie większość podróżujących określa miejscem docelowym punkt rekreacyjny (hotel, pensjonat czy też uzdrowisko) a nie lokalizację na mapie. Dlatego od chwili kiedy są oni witani już przy wejściu oczekują poczucia wyjątkowości, czegoś co stworzy w ich świadomości że ich oczekiwaliśmy i jesteśmy przygotowani na tą wizytę najlepiej jak potrafimy. Goście doceniają luksus usług i oczekują jakości oraz dobrego samopoczucia, które zdecyduje o zaplanowaniu kolejnego pobytu.

Wyobraź sobie, że możesz pozostawić jeszcze bardziej intensywne i trwałe wrażenie w pamięci Twoich gości. Wrażenie, które pozostanie w ich pamięci utożsamione z czymś miłym, pozytywnym i przyjemnym. Ogólne odczucia, jak i również opinie, bardzo istotne w dobie porównywarek internetowych, można wzmocnić za pomocą aroma marketingu zapachowego.

Ekskluzywny zapach, będzie zarezerwowany wyłącznie dla Ciebie, stworzy silniejszy związek z Twoimi gośćmi w sposób indywidualny i niepowtarzalny. Zapytaliśmy właścicieli hoteli, restauracji i oraz kawiarni, dlaczego stosują aroma marketing, ich odpowiedzi były następujące:

  • Tworzą miłą i przyjemną atmosferę, której brakuje w innych miejscach.
  • Poprawiają prestiż naszego miejsca, co widocznie zauważamy w opiniach internetowych.
  • Zapachy budują tożsamość, klienci zwracają uwagę na niezmienny od lat, przyjemny zapach.
  • Od momentu zastosowania aromamarketingu sensorycznego zauważamy znacznie większy procent powracających gości.
  • Nasi goście, częściej i chętniej dzielą się informacją o naszym miejscu z bliskimi, polecają nas.
 • Utożsamiani jesteśmy z czystością o dużo wyższym standardzie.
AROMA MARKETING

w obiektach biurowych

Aby zmotywować i stymulować pracowników, możesz zapewnić im przyjemne i wygodne środowisko pracy, w którym poczują się zrelaksowani, a tym samym bardziej aktywni. Odpowiednie zapachy w biurach sprawiają, że powietrze w miejscu pracy staje się nowym impulsem. Unoszący się w powietrzu zapach dosłownie dodaje pozytywnej energii, zwiększając poziom skupienia u pracowników, wynikający z większego komfortu psychicznego. Aromatyzowanie poprzez urządzenia do aromamarketingu wpływa także na wyższą tendencję do utrzymywania ładu i porządku w miejscu pracy.

Poza tworzeniem lepszej atmosfery pracy, aroma marketing pełni rolę wizerunkową w stosunku do gości odwiedzających biuro, świeży i przyjemny zapach wywołuje pozytywne i długotrwałe wrażenia.

Podsumowując, wykorzystanie aromatyzacji w miejscach pracy wpływa na  tworzenie przyjemnej i produktywnej atmosfery, podnosi poziom energii i koncentracji, a także prestiż firmy / marki oraz potęguje budowę tożsamości firmy.

AROMA MARKETING

w placówkach medycznych

Aromamarketing zapachowy w placówkach medycznych pełni rolę relaksacyjną. Z badań przeprowadzonych wśród osób przebywających szpitalu, pacjenci najczęściej wskazywali strach, jako emocję, która towarzyszyła im w danym momencie. Strach jest jedną z najsilniejszych emocji jakie odczuwa człowiek. Aby zapewnić pacjentów, o tym że są w dobrych rękach, szpitale, ale również małe gabinety lekarskie dążą do podnoszenia poziomu akceptacji i poprawienia nastroju. Dla specjalistów medycznych ważne jest to, aby ich pacjenci byli spokojni, odczuwając opiekę ze strony personelu. Niestety, nie jest to proste zadanie, ponieważ chorzy jak i ich bliscy, bardzo często trafiają z już zagnieżdżoną troską w świadomości. Są mocno zaniepokojeni i rozstrojeni emocjonalnie. Silny zapach środków farmakologicznych jeszcze bardziej potęguje to uczucie niepokoju.

Aby stworzyć bardziej relaksującą i przyjazną atmosferę, kliniki wybierają najczęściej uspokajające, kojące nastrój zapachy. Dominują nuty lawendowe i eukaliptusowe tworząc mikroklimat, który łagodzi postrzeganie oczekiwania w kolejce. Unoszący się w powietrzu odpowiedni zapach sprawia że pacjenci odczuwają samo oczekiwanie jako mniej długie, a przestrzeń poczekalni jako mniej traumatyczną.

Chińska medycyna setki lat temu już udowodniła że ludzie otoczeni naturalnymi zapachami o wyraźnym aromacie stają się bardziej optymistyczni i zrelaksowani.

Zapach tworzy subtelną atmosferę, w której pacjenci odczuwają ciepłe, bezpieczne i przyjazne uczucie. Właściwy zapach w obszarze poczekalni sprawi, że pacjent będzie spokojniejszy, pewniejszy siebie, dzięki temu łatwiej poradzi sobie nawet ze złą wiadomością.

Również bardzo ważną rolę zastosowania aromamarketingu sensorycznego w obiektach medycznych zawdzięczamy cechom antybakteryjnym aromatów, neutralizują one wirusy i bakterie unoszące się w powietrzu, obniżając prawdopodobieństwo niepożądanych reakcji w organizmie człowieka.

AROMA MARKETING

w centrach rozrywkowych

Centra rozrywki, kojarzone są z emocjami, wyjątkowymi i nie zapomnianymi chwilami. Aroma marketing w tych miejscach odgrywa kluczową rolę, polegającą na kotwiczeniu tych doświadczeń w podświadomości klientów. Najbardziej prestiżowe kompleksy rozrywkowe, bary, kasyna i kluby nocne mają na celu wywołać emocjonalne przeżycia w swoich klientach. Jest to nie lada wyzwanie, gdyż zapach dymu papierosowego, jedzenia, alkoholu i potu w takich miejscach daje się mocno we znaki. Zastosowanie profesjonalnych aromatyzatorów jest w tym przypadku sprawdzonym rozwiązaniem, które skutecznie neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Ważnym elementem działania naszych urządzeń jest to, że usuwają nieprzyjemny zapach a nie tylko go maskują. W połączeniu z dostępnymi w naszej ofercie środkami usuwającymi zapachy, możesz stworzyć zdrowsze środowisko dzięki któremu atmosfera staje się bardziej żywa, podnosząca na duchu, energetyzująca i pozytywna.

Integralność naszych zapachów gwarantuje nasza technologia dyfuzji zimnego powietrza. Mgła dyfuzora rozpościera się równomiernie i tworzy zrównoważone doznania zapachowe. Nasze urządzenia mogą być używane jako samodzielne jednostki wolnostojące, lub montowane do ściany. Marketing zapachowy w tej branży jest używany na całym świecie z wielkim sukcesem. Badania wykazały, że przychody w kasynach wzrosły aż o 20%. Inne badania pokazują, że odwiedzający przebywając dłużej w miłym zapachu bardziej doceniają to miejsce. Nie tylko klienci i goście cieszą się miłym zapachem, ale także pracownicy z pewnością docenią swoje miejsce pracy.

AROMA MARKETING

w klubach fitness i siłowniach

Aromamarketing a klienci siłowni.

Kluby fitness do swojej samorealizacji potrzebują przede wszystkim silnego zastrzyku energii. Odwiedzając miejsca takie jak siłownia czy klub aerobiku oczekują szybkich rezultatów. Bardzo często wykonują ciężką prace, dając z siebie wszystko by dotrzeć do założonego celu. Cały ten proces dążenia, zarządzany jest w ich świadomości i w dużej mierze jej stan decyduje o powodzeniu lub porażce. Tutaj idealne zastosowanie znajduje aroma marketing, dowiedziono w wielu badaniach że nastawienie i pozytywne myślenie pomaga w osiągnięciu założonych rezultatów powodujących ogólnie pojęte szczęście.

Stosowanie aromatyzacji w placówkach sportowych, wprawia uczestników w lepszy, pozytywniejszych nastrój. Aura optymizmu, która towarzyszy miłemu zapachowi przedkłada się na prostsze wyobrażenie o osiągnięciu założeń. Aromatyzatory pomagają również w neutralizacji nieprzyjemnego zapachu potu, naturalnie obecnego w takich miejscach.

Ponadto intensywniejszy przepływ powietrza poprzez zimną dyfuzję zapachu ożywia poziom tlenu i energii, dając członkom lepsze odczucia, które spowodują lepszą wydajność.

Aromamarketing zapachowy automatycznie zwiększy poczucie jakości w Twojej lokalizacji, zwiększy wrażenia klientów i stworzy środowisko, do którego ludzie chętniej będą wracać.