AROMA MARKETING
w sektorze handlowym

Ponad 70% wszystkich decyzji o zakupie podejmowanych jest właśnie w sklepie.

By wpłynąć na decyzję kupujących, firmy sięgają po narzędzia marketingowe takie jak:

 • Specjalnie dobrana muzyka,
 • Odpowiednie oświetlenie,
 • Atrakcyjną aranżacją wnętrz,
 • Aż po zapach, który buduje pozytywną atmosferę, pozwala się odprężyć oraz znacznie wpływa na to, że klienci będą przebywać w lokalu znacznie dłużej i chętniej do niego wrócą. Tak trwale buduje się znajomość swojej marki.

Nasza wiedza, jak i wysokiej jakości zapachy i profesjonalne urządzenia , będą stymulowały decyzje zakupowe u Twoich klientów.

Zarezerwuj konsultacje

AROMA MARKETING
w branży HoReCa

Branża hotelarska jako jedna z pierwszych stosowała aroma marketing 

Wyobraź sobie, że możesz pozostawić jeszcze bardziej intensywne i trwałe wrażenie w pamięci Twoich gości. Wrażenie, które pozostanie utożsamione z czymś miłym, pozytywnym i przyjemnym. Ogólne odczucia, jak i również opinie, bardzo istotne w dobie porównywarek internetowych, można wzmocnić za pomocą aroma marketingu zapachowego.


Zapytaliśmy właścicieli hoteli, restauracji i oraz kawiarni, dlaczego stosują aroma marketing, ich odpowiedzi były następujące:

 • Tworzą miłą i przyjemną atmosferę, której brakuje w innych miejscach.
 • Poprawiają prestiż naszego miejsca, co widocznie zauważamy w opiniach internetowych.
 • Zapachy budują tożsamość, klienci zwracają uwagę na niezmienny od lat, przyjemny zapach.
 • Od momentu zastosowania aromamarketingu sensorycznego zauważamy znacznie większy procent powracających gości.
 • Nasi goście, częściej i chętniej dzielą się informacją o naszym miejscu z bliskimi, polecają nas.
 • Utożsamiani jesteśmy z czystością o dużo wyższym standardzie.
Zarezerwuj konsultacje

AROMA MARKETING
w placówkach medycznych

Aromamarketing zapachowy w placówkach medycznych pełni rolę relaksacyjną. 

Strach jest jedną z najsilniejszych emocji jakie odczuwa człowiek. Aby zapewnić pacjentów, o tym że są w dobrych rękach, szpitale, ale również małe gabinety lekarskie dążą do podnoszenia poziomu akceptacji i poprawienia nastroju.
 • Dla specjalistów medycznych ważne jest to, aby ich pacjenci byli spokojni, odczuwając opiekę ze strony personelu.
 • Silny zapach środków farmakologicznych jeszcze bardziej potęguje to uczucie niepokoju.
 • Aby stworzyć bardziej relaksującą i przyjazną atmosferę, kliniki wybierają najczęściej uspokajające, kojące nastrój zapachy.
Dominują nuty lawendowe i eukaliptusowe tworząc mikroklimat, który łagodzi postrzeganie oczekiwania w kolejce. Unoszący się w powietrzu odpowiedni zapach sprawia że pacjenci odczuwają samo oczekiwanie jako mniej długie, a przestrzeń poczekalni jako mniej traumatyczną.
 • Chińska medycyna setki lat temu już udowodniła że ludzie otoczeni naturalnymi zapachami o wyraźnym aromacie stają się bardziej optymistyczni i zrelaksowani.

Również bardzo ważną rolę zastosowania aroma marketingu sensorycznego w obiektach medycznych zawdzięczamy cechom antybakteryjnym aromatów, neutralizują one wirusy i bakterie unoszące się w powietrzu, obniżając prawdopodobieństwo niepożądanych reakcji w organizmie człowieka.

Zarezerwuj konsultacje

AROMA MARKETING
w obiektach biurowych

Branża hotelarska jako jedna z pierwszych stosowała aroma marketing 

Aby zmotywować i stymulować pracowników, odpowiednie zapachy w biurach sprawiają, że powietrze w miejscu pracy staje się nowym impulsem.
 • Unoszący się w powietrzu zapach dosłownie dodaje pozytywnej energii, zwiększając poziom skupienia u pracowników, wynikający z większego komfortu psychicznego. Aromatyzowanie wpływa także na wyższą tendencję do utrzymywania ładu i porządku w miejscu pracy.
 • Poza tworzeniem lepszej atmosfery pracy, aroma marketing pełni rolę wizerunkową w stosunku do gości odwiedzających biuro, świeży i przyjemny zapach wywołuje pozytywne i długotrwałe wrażenia.
Podsumowując, wykorzystanie aromatyzacji w miejscach pracy wpływa na  tworzenie przyjemnej i produktywnej atmosfery, podnosi poziom energii i koncentracji, a także prestiż firmy / marki oraz potęguje budowę tożsamości firmy.
Zarezerwuj konsultacje

AROMA MARKETING
w centrach rozrywkowych

Aromatyzacja przemysłowa przede wszystkim usuwa nieprzyjemny zapach. 

Najbardziej prestiżowe kompleksy rozrywkowe, bary, kasyna i kluby nocne mają na celu wywołać emocjonalne przeżycia w swoich klientach.

Jest to nie lada wyzwanie, gdyż zapach dymu papierosowego, jedzenia, alkoholu i potu w takich miejscach daje się mocno we znaki. Zastosowanie profesjonalnych aromatyzerów jest w tym przypadku sprawdzonym rozwiązaniem, które skutecznie neutralizuje nieprzyjemne zapachy.

 • olejki neutralizujące przykre zapachy
 • olejki zapachowe

Ważnym elementem działania naszych urządzeń jest to, że usuwają nieprzyjemny zapach a nie tylko go maskują. W połączeniu z dostępnymi w naszej ofercie olejkami usuwającymi zapachy, możesz stworzyć klimat dzięki któremu atmosfera staje się przyjemna, energetyzująca i pozytywna.

 • Badania wykazały, że przychody w kasynach wzrosły aż o 20% po wprowadzeniu marketingu zapachowego. Inne zaś badania pokazują, że przebywając dłużej w miłym zapachu bardziej doceniamy to miejsce. Nie tylko klienci i goście cieszą się miłym zapachem, ale także pracownicy z pewnością docenią swoje miejsce pracy.
Zarezerwuj konsultacje

AROMA MARKETING
w klubach fitness i siłowniach

Stosowanie aromatyzacji w placówkach sportowych, wprawia uczestników w lepszy, pozytywniejszych nastrój.

Kluby fitness do swojej samorealizacji potrzebują przede wszystkim silnego zastrzyku energii. Odwiedzając miejsca takie jak siłownia czy klub aerobiku oczekują szybkich rezultatów. Bardzo często wykonują ciężką prace, dając z siebie wszystko by dotrzeć do założonego celu. Cały ten proces dążenia, zarządzany jest w ich świadomości i w dużej mierze jej stan decyduje o powodzeniu lub porażce. Tutaj idealne zastosowanie znajduje aroma marketing, dowiedziono w wielu badaniach że nastawienie i pozytywne myślenie pomaga w osiągnięciu założonych rezultatów powodujących ogólnie pojęte szczęście.

Stosowanie aromatyzacji w placówkach sportowych, wprawia uczestników w lepszy, pozytywniejszych nastrój. Aura optymizmu, która towarzyszy miłemu zapachowi przedkłada się na prostsze wyobrażenie o osiągnięciu założeń. Aromatyzatory pomagają również w neutralizacji nieprzyjemnego zapachu potu, naturalnie obecnego w takich miejscach.

Ponadto intensywniejszy przepływ powietrza poprzez zimną dyfuzję zapachu ożywia poziom tlenu i energii, dając członkom lepsze odczucia, które spowodują lepszą wydajność.

Aromamarketing zapachowy automatycznie zwiększy poczucie jakości w Twojej lokalizacji, zwiększy wrażenia klientów i stworzy środowisko, do którego ludzie chętniej będą wracać.

Zarezerwuj konsultacje